محل تبلیغات شما

همه‌ی ما ارزشمندیم

چند روز پیش م رفتیم مدرسه برادرم دنبالش. زود رسیده بودیم پس روی نیمکتی که کمی آنطرف تر از در مدرسه ، تو پیاده رو بود نشستیم . من و مادرم اسم اون نیمکت رو گذاشتیم نیمکت پر ماجرا ، چون هر بار که روی اون نشستیم یه اتفاقی برامون افتاده. اون روز هم همینطور شد. نشسته بودیم که یهو یه دختر اومد و بین ما نشست و گفت: میشه جا باز کنید منم بشینم؟

ما هم گذاشتیم بشینه دختره از صورتش پیدا بود که بیشتر از سی و پنج _شش سال نداره اما چهره اش خیلی جالب نبود و باعث می شد که خیلی بیشتر از سنش نشون بده ، شروع کرد به درد و دل کردن که آخ شوهرمو فرستادم کمپ و اون عاشق کنه و به خاطر من داره ترک می کنه و پدرشوهرم با من لجه و .

اما نکته ماجراش اینجا نیست، همون‌طور که می دونید ما تو این مقاله می خوایم از حقوق ن بگیم ‌.

نکته ماجراش اینجاست که خیلی با افتخار اعلام کرد که صیغه شده، یعنی زن دائمی نیست بلند گفت: من زنشم.صیغه نود و نه ساله.

پیش خودم گفتم: چی؟!.صیغه؟!. واقعا هنوز زن هایی هستن که بپذیرن صیغه کسی باشن‌

دخترای خوب سرزمینم، ن خوب ایرانی،مادرهای گل .یادتون باشه تا وقتی شما به اجازه ندید کسی نمی تونه حقتون رو پایمال کنه. وقتی شما ارزش خودتون رو با صیغه ای بودن پایین میارید ، اجازه می دید که بی ارزش باشید، اصلا صیغه چیه؟ عقد موقت .صیغه برای شهوت رانی مردان ساخته شده که کلاه شرعی روش گذاشتن ، صیغه یعنی من به یک مرد اجازه می دم به صورت موقت از من استفاده کنه و منو دور بندازه.

دختران خوب سرزمینم تحت هیچ شرایطی ، حتی اگر موقعیت ازدواج دائمی رو‌ ندارید به هیچ عنوان حاضر نشید صیغه کسی باشید.ارزش شما بالاتر از این حرف هاست.

مادرهای گل سرزمینم، تا وقتی ما خانم ها خودمون از خودمون حمایت نکنیم اوضاع همینه. تا ما می گیم کارای خونه با دختره ،کارای بیرون با پسر ، تا وقتی ما می گیم پسر هرکاری خواست بکنه ، دختر نمی تونه، پسر هر جایی خواست و هر ساعتی خواست می تونن بره و دختر نه، تا وقتی خودمون برای خودمون محدودیت می داریم و مانع پیشرفت خودمون و جنس خودمون میشیم نمی تونیم خواهان حقوق برابر باشیم ، چون ما حق خودمون رو برابر با مردها نمی دونیم.

مرد خوب سرزمینم که داری این مطلب رو می خونی، می دونم که زن ها و مرد ها با هم برابر نیستند و خصوصیات اون ها هم به هیچ عنوان با هم برابر نیست . من نمی گم که برابریم من میگم همه ی ما انسانیم و به عنوان یک انسان باید از (حقوق ) برابری برخوردار باشیم.می گم همه ی ما ارزشمندیم و هیچ کسی به دیگری برتری نداره.

یه موضوع دیگه که میی خوام بگم اینه که شاید از دیدگاه بعضی ها یک معلول جسمی یا ذهنی با ما برابر نباشه ، اما این هم اشتباهه ، چون اونم یک انسانه و نباید به خاطر اینکه با ما متفاوته حقوقش هم متفاوت باشه ، ضمنان اگر بخواهیم از روی تفاوت قضاوت کنیم باید بدونیم که ما انسان ها همه با هم متفاوتیم اما این به معنای برتری یکی بر دیگری نیست و همه ما حق داریم که از حقوق یکسانی بهرمند بشیم.

شاید برای شما مفید باشد

برابری زن و مرد از نظر دکتر جان گری

آیا ازدواج موقت صحیح است یا خانه؟

تساوی حقوق زن و مرد

استقلال و آزادی بانوان در ایران

آیا ارث ن عادلانه است؟

(عروس کِشون وداماد کُشون)

(چگونه دنیا به آخرمی رسد)

همه‌ی ما ارزشمندیم

، ,صیغه ,هم ,خودمون ,ها ,رو ,تا وقتی ,، چون ,با هم ,از حقوق ,کنه و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مهندسی نفت posttarliocon کارخانه رولند تولیدی مجسمه ، مجسمه فایبرگلاس، مجسمه پلی استر، مجسمه رزین John's memory dingbarene امام زاده سید محمد بن علی الهادی علیه السلام اکسس پوینت وبلاگ آژانس مسافرتی مهر پرواز |مجری مستقیم تور خارجی و داخلی، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، خدمات اخذ ویزا و پیکاپ پاسپورت ساعت مچی رولکس Rolex فیک های کپی ارزان مردانه زنانه 2021 ziponvera